Zabezpieczenia: Edytor MDW

Edytor MDW <- w przebudowie
Autor: Krzysztof Pozorek na warezach
Program w formacie MsAccess XP
178kB, 3-12-2005

Opis problemu:

Powiedzmy, że zrobiliśmy już kilka aplikacji i każdą chronimy plikiem MDW. Co zrobić, żeby przypadkiem nie zabezpieczyć w ten sposób bazy przed samym sobą ;-)  Jak w wygodny sposób zapanować nad tymi zabezpieczeniami, żeby nie pomyliły nam się te hasła, PID-y itp.

Rozwiązanie:

To prawdziwa niespodzianka! Od dzisiaj na tej stronie jest dostępny Edytor MDW do odczytu i edycji zabezpieczeń w plikach MDW.

W sieci można znaleźć różne łamacze plików MDW (jakoś szczególnie łatwo przy tej okazji wylądować gdzieś na "warezach" ;-), ale w programie na tej stronie chodzi o cos więcej  -  o kompleksową edycję zabezpieczeń zawartych w plikach grup roboczych, a także o możliwość ich przechowywania i zapisu do nowego pliku MDW.

Te elementy dodałem jako rozszerzenie możliwości standardowej maszynki odczytującej hasła.

Ograniczenia, znane problemy:

Edytor MDW jest w wersji beta. Zdarza się, że pracuje niestabilnie oraz nie odczytuje wszystkich plików. Niestabilność wynika z zastosowania operatora AddressOf do przejęcia komunikatów okna, a problem odczytu haseł dotyczy tych plików MDW, które były wcześniej defragmentowane. Zwykle plików MDW nikt nie defragmentuje, ale jeśli ktoś to zrobi, to takiego pliku niniejszy program prawdopodobnie nie będzie umiał odczytać.

Krzysztof Pozorek